PREMIÉRY & KONCERTY UDÁLOSTI V ČESKÉ HUDBĚ DOMA I V ZAHRANIČÍ

Vít Zouhar & Rocc: Echo – Metamorphoses II

10. 11. 2017 Autor: HIS

Spolek opera povera uvedl druhé pokračování svého experimentálního projektu Echo – Metamorphoses s podtitulem "Vše, co propojuje zvuk a prostor, se může stát operou." Jeho autory jsou Rocc (*1979), slovinský operní režisér a umělecký vedoucí spolku, a skladatel a muzikolog Vít Zouhar (*1966).

"Obsahově jsme se snažili vrátit k prainspiraci prvních oper z přelomu 16. a 17. století, ke starořímskému básníkovi Publiovi Ovidiovi Nasovi a jeho hlavnímu epickému dílu Proměny," uvedl Rocc. V představení kromě autorské dvojice, která živě k hotovému elektronickému hudebnímu podkladu přidává své momentální nálady, vystupuje již pouze sopranistka Natalia Ushakova. Diváci jsou vyzváni, aby po celou dobu trvání (něco přes hodinu) měli na očích černou masku a soustředili se tak pouze na zvuk.

Představení bylo zatím uvedeno v rychlém sledu celkem třikrát: 2. listopadu v Brně v rámci mezinárodního hudebního festivalu Setkávání nové hudby Plus, 3. listopadu v pražském Českém muzeu hudby jako součást festivalu hudebního divadla OPERA 2017 a 5. listopadu v Olomouci během festivalu Opera Schrattenbach.

 

2. listopadu, Atrium Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno

3. listopadu, České muzeum hudby, Praha

5. listopadu, Atrium Uměleckého centra Univerzity Palackého, Olomouc

Rocc & Vít Zouhar: Echo – Metamorphoses II (premiéra)

Natalia Ushakova – zpěv, Rocc – koncept / hudba / zvuk / live performance, Vít Zouhar – koncept / scenario / live performance

 

Zpět

Rubriky: Opera Česko

Vít Zouhar & Rocc: Echo – Metamorphoses II

Inzerce